Daniela Černá hodně rychle vyrostla. Možná i proto se jí daří ve volejbalu

28. červen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Daniela Černá
0:00
/
0:00

Daniela Černá už od svých třinácti let reprezentuje Českou republiku ve volejbalu. Tento sport si zamilovala mimo jiné proto, že se hraje v kolektivu a přinesl jí plno kamarádů a kamarádek.

K volejbalu se dostala podle svých slov díky rodičům. Ti se mu totiž před lety také aktivně věnovali. „A také jsem hodně rychle vyrostla,“ dodává Daniela Černá s úsměvem.

Mimochodem, všimli jste si, jak si volejbalisté před sítí vždycky navzájem něco signalizují? Zpravidla to bývá signál prsty a rukou schovanou za zády. „Blokařky tak ukazují, co budou blokovat, nebo nahrávačky se tímto způsobem domlouvají se smečařkami, jak budou hrát,“ prozrazuje Daniela Černá.

Více o signálech volejbalistů a mnoho dalšího se dozvíte v novém díle cyklu Na prahu, který si můžete poslechnout v odkazu výše.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.