Lázně Aurora v Třeboni mají nové venkovní wellness centrum s pěti bazény

6. listopad 2021 06:34

Třeboňské lázně rozšiřují nabídku svých služeb. Končí výstavba venkovní části wellness centra za 140 milionů korun. Část nákladů pokryl příspěvek Jihočeského kraje z investičního fondu a asi 20 milionů korun do projektu investovaly samy lázně. Město už převzalo hotovou stavbu a v sobotu nové wellness s výhledem do lázeňského parku představí veřejnosti.

„Vybudovali jsme tady pět bazénů s ohřívanou vodou,“ ukazuje u vstupu do areálu venkovního wellnes starosta města a jednatel Slatinných lázní Třeboň Jan Váňa.

Hned za turnikety se rozprostírá první vodní plocha – brouzdaliště pro děti. Za ním je plavecký bazén. „Je to klasická pětadvacítka, nerezová, se vším, co k tomu patří. Myslím si, že návštěvníci, kteří budou chtít sportovat a plavat, tu mají vše potřebné,“ popisuje starosta.

Od turniketů v Lázeňské ulici až k prosklené stěně stávajícího plaveckého bazénu Lázní Aurora se táhne jakási lázeňská kolonáda, která lázně s ulicí propojuje. „My jsme to plánovali tak, aby to bylo pro třeboňskou veřejnost a samozřejmě i lázně. Je tady určitá synergie, takže vstup bude jednak z lázní, ale i z Lázeňské ulice,“ vysvětluje Jan Váňa.

Lázně počítají s tím, že vyhřívaný úzký bazén s lehátky, sedátky i tryskami by mohl být v provozu nejspíš ještě v listopadu, ostatní bazény zřejmě od poloviny května do konce září.

„Lázně Aurora využívají ze šedesáti procent teplo z obnovitelných zdrojů. V zimním období teplo využíváme pro vyhřívání lázní a v létě se teplo vypouští do vzduchu, takže ho budeme využívat na ohřev bazénů. Bazény budou mít různou teplotu, například voda v dětském bazénu s brouzdalištěm určitě bude mít přes třicet stupňů,“ dodává Jan Váňa.

V sobotu 6. listopadu si areál venkovního wellness Lázní Aurora poprvé můžou prohlédnout návštěvníci, zatím bez koupání. Třeboňský vodní svět se jim otevře v 10 hodin. V příštím roce se radnice chystá nabídku lázní rozšířit ještě o saunový svět.

Spustit audio

Související