Kaše z jablek, čaj z borůvek nebo muškátový oříšek. I tím se dříve léčilo

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 6. Osladíme lžičkou medu, řepného sirobu či 100% jablečné šťávy. A je hotovo

Mám pro vás pár starých receptů na léčení různých neduhů. Proti bolení hlavy rozpůlí se citrón a na skráně přiváže, bolest prý ustane.

Proti rýmě je nejlepší odvar ze sušených borůvek. Usnadní dýchání a uvolní nos. Kašel zažene nejlépe kaše z jablek, cibule a cukru.

Chřipku z těla vyžene řebříčkový čaj s medem. Proti bolení v krku kloktáme odvar ze šalvěje, do kterého přidáme lžíci medu a trochu kořalky.

Žaludek uzdraví kaše z brambor, ale bez přídavku mléka, másla nebo soli.

Průjem zastaví nastrouhaný muškátový oříšek smíchaný se syrovým vejcem. Recepty jsou to prý osvědčené, tak se je nebojte vyzkoušet.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...