Ján Sliacky: Doba sportovní

1. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nová in-line dráha ve Škoda parku v Plzni Doudlevcích

Využil jsem nedávno pěkné listopadové neděle k pravidelnému sportování. Volnočasový areál nedaleko mého bydliště je k tomuto účelu jako stvořený.

A zatímco atletický ovál byl z pochopitelných důvodů nepřístupný, s ním sousedící venkovní posilovna s dráhou určenou pro jízdu na skateboardech, koloběžkách, kolečkových bruslích a kolech, praskaly ve švech! Tolik sportujících jsem na nich neviděl ani v den jejich otevření!

Po chvilce přemýšlení nad důvody onoho zázraku mi to došlo. Na vině je Covid. Zavřel nám v neděli malé obchody i nákupní centra a vyhnal lidi sportovat!

V pondělí jsem, stále ještě okouzlen touto skutečností, o tom hovořil s prodavačkou v trafice.

„A to jste měl vidět ty davy na  procházce v zámeckém parku, už dlouho jsem tam tolik lidí nepotkala!“ Potvrdila moji zkušenost.

Ano. V současných časech můžeme nadávat na mnohé. A důvod si snadno najdeme. Ale v případě, že by nás „ten“ virus naučil trávit volné chvíle v přírodě namísto v budovách nákupních center, tak mu, nezlobte se na mě, musím zatleskat.

A co vy, čemu dáváte přednost?

autor: Ján Sliacky
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.