Imitátora Václava Faltuse doprovodí do Budějovic stovka známých osobností

13. září 2018
Václav Faltus

Zárukou skvělé nálady bude zcela jistě veřejná nahrávka rozhlasového Silvestra s Václavem Faltusem. Chcete-li být při natáčení, přijďte ve středu 26. září v 15.30 do budovy Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů.

Václav Faltus je skvělý dabér a bavič a bezesporu patří mezi nejlepší české imitátory. Do Českých Budějovic přijede až z východočeského Letohradu, kde vyrost a dodnes žije. Napodobit umí 257 hlasů populárních herců, zpěváků i politiků.

Publikum si Václava Faltuse zamilovalo hned při jeho prvním veřejném vystoupení v roce 1980. První osobnost, kterou se naučil imitovat, byl Vlasta Burian a trénoval ho k dokonalosti asi dva roky. Jeho kariéra rychle rostla i díky jeho populárním pořadům v televizi.

Václava Faltuse potěšila také nabídka z dabingu, která byla i uskutečněna. Nadaboval hlavní roli ve francouzském filmu, kterou ztvárnil Louis de Funes. Většinu filmů s tímto slavným komikem byla uváděna v dabingu skvělého Františka Filipovského, bohužel tento snímek už nadabovat nestačil.

Vstup na veřejnou nahrávku je volný, místenky získáte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v den koncertu v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1.