Hráči Jihostroje diskutují online s dětmi ze základních škol. Podívejte se na video

20. listopad 2020 08:35

V koronavirové době, kdy nemohou žáci do škol, přichází volejbalový klub Jihostroj ve spolupráci s českobudějovickými základními školami s projektem, který se jmenuje Online hodina tělocviku.

Jak sdělil Matěj Mayer z Volejbalového klubu České Budějovice, profesionální volejbalisté natočili pro děti výuková videa, v nichž názorně předvádějí, jak se mohou v domácích podmínkách hravou formou hýbat a udržovat v kondici. Následně probíhá online diskuze s hráči, během níž se mohou děti volejbalistů zeptat na cokoliv, co je zajímá.

Volejbalisté VK Jihostroj České Budějovice

Videozáznam najdete zde.

„Děti od nás dostanou předem materiál v podobě výukových videí, při online debatách si pak o tom mohou s hráči popovídat,“ vysvětluje šéftrenér mládeže Vojtěch Zach.

Podle sdělení Matěje Mayera se oline debata uskutečnila zatím na dvou školách a měla velký úspěch.

„Jsme velice potěšeni tím, jakou odezvu na online hodiny tělocviku dostáváme. Je vidět, že tato forma je pro děti zajímavá. Přece jen každý den nemají možnost popovídat si s profesionálními hráči volejbalu. Při těchto debatách navíc poznají, že i hráči Jihostroje jsou normální kluci,“ popisuje Zach jedinečnost projektu, za který klub sklízí pozitivní ohlasy.

Jihostroj plánuje podle Matěje Mayera projekt uskutečnit se všemi základními školami v Českých Budějovicích.

„Je to zhruba deset škol, jednání stále probíhají a školy se nám dokonce i samy hlásí,“ pochvaluje si organizátor projektu Vojtěch Zach. Během dosavadní zkušenosti už stihl také vysledovat, že děti se opravdu nebojí hráčů ptát a míra interakce je vysoká. „Jeden z našich postřehů je, že děti jsou při těchto online hodinách otevřenější,“ přikyvuje.

Čtěte také

Povídání s dětmi si pochvalují i samotní hráči Jihostroje, kteří se dětem rádi svěřují se svými zážitky. Například Petr Michálek dětem ukázal svou lego stavebnici a nabízel pomoc při stavbě té jejich. „Moc se mi tento projekt líbí. Snažit se zpestřit žákům tělocvik je pěkná myšlenka. Těším se, až se tohoto projektu budu sám moct zúčastnit, popovídat si s dětmi a třeba jim něco předat,“ přidává svůj názor kapitán Jihostroje Radek Mach.

autor: Zdeněk Zajíček | zdroj: VK Jihostroj České Budějovice
Spustit audio