Diana Krall ráda střídá nálady svých desek. Většinou ale vychází z jazzového základu

25. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Diana Krall

Když se řekne jazz, řada lidí pookřeje v očekávání jiskrné nevšední hudby na hony vzdálené vzorcům pop-music. A někdo zase dostane strach z příliš svobodného zacházení s melodií a strukturou skladeb – tedy z hudby, které nerozumí. Kulatá muzika představí album Diana Krall – This Dream Of You / 2020.

Ale jazz je široký jako vesmír, který v sobě otevírá i pro nezaujaté posluchače velmi vstřícná místa. A na ta ráda chodí kanadská zpěvačka a pianistka Diana Krall.  Proto se nebojte a poslechněte si její nové album This Dream Of You.

Titul dostalo po skladbě Boba Dylana z desky Together Through Life z roku 2009, ale jinak obsahuje většinou písně z takzvaného Great American Songbook, což je jakýsi kánon amerických jazzových a populárních písňových standardů.

Diana Krall ráda střídá nálady svých desek. Většinou ale vychází z jazzového základu a melancholického, hladivého podání. Autorsky se projevuje zřídka, je hlavně interpretkou, se všemi dary, které hudebník v této roli potřebuje. Navíc se dokáže vždycky obklopit špičkovými spoluhráči, jejichž jména sice neorientovanému posluchači mnoho neřeknou, ale mezi insidery a příznivci žánru mají svou váhu.

Samozřejmě, že pro interpreta je vždy klíčová i volba repertoáru. A Velký americký zpěvník je jistota, k níž se Diana vrací v průběhu celé své kariéry.

 

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.