Čtvrtek: Moudrost našich dětí

6. únor 2014

Vybavíte si nějakou otázku od vašich dětí, která vás naprosto odzbrojila? Zaslechli jste od dítěte "hlášku", která vám utkvěla v paměti? Hlášku, která vás rozesmála a dojala zároveň? A byli jste vy těmi moudrými dětmi, které překvapovaly dospělé svými nápady a slovními průpovídkami?

Děti jsou našimi poklady, které ale často podceňujeme. Bereme je jako křehké, zranitelné, naivní osůbky, ale ony nás často dokážou překvapit svou moudrostí, vědomostmi, nebojácností. Dětem je dobré naslouchat! Často nám nastavují zrcadlo, a v jejich slovech najdeme sami sebe.


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...