Bývalý výměník tepla na českobudějovickém sídlišti se proměnil v místo plné kultury

15. leden 2023

Hedvika Drenčeni přebudovala bývalý výměník tepla na českobudějovickém sídlišti Šumava na kulturní stánek. Díky ní se tu teď daří pohybu, tanci, divadlu i sousedským setkáním. Převzala také společnost Kredance, která se všem těmto aktivitám věnuje.

Kredance je podle Hedviky Drenčeni kulturní organizace, která se zaměřuje především na divadelní představení, pohybové kurzy a rezidenční pobyty pro umělce. „Většinu svých aktivit směřuje do Výměníku1, ale zároveň se některé projekty odehrávají venku ve veřejném prostoru,“ upřesňuje.

Rozhovor s Hedvikou Drenčeni, která provozuje Výměník1 a stojí za společností Kredance v Českých Budějovicích, si poslechněte v kulturním magazínu Kavárna.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.