Boubínský prales

23. červen 2011
Boubínský prales II

Jedním z pralesů, který na jihu Čech máme, je Boubínský prales, který jistě každý známe např. ze školy, ale už méně z nás ho opravdu navštívilo.

Proto vás nyní v Jihočeském cestování Romana Kostohryzová společně s Pavlem Hubeným z Národního parku Šumava zavedou do Boubínského pralesa a vy se nejen dozvíte, jak vypadá prales v současné době, ale jak bude vypadat za 100 let.

0:00
/
0:00

Právě takovým životem žije Boubínský prales a vy si ho v současné době můžete prohlédnout ze značených cest, protože do pralesa se vstupovat nesmí. Navíc je třeba dávat si při procházce Boubínským pralesem pozor na padající stromy, které tu sice padají přes cestu opravdu jen výjimečně, ale jeden tragický případ už je s pádem stromu na turistku v pralese spojen.

Cíl: Boubínský prales
Dostupnost: Boubínský prales můžete projít po naučné stezce, která má cca 4 km a začíná u Boubínského jezírka, na stezce vás s Bubínským pralesem seznámí osm informačních tabulí. Boubínský prales je přístupný také po modré turistické značce z Kubovy Hutě směrem k Johnovu kameni, který připomíná iniciátora založení rezervace. Pokud budete potřebovat více informací o Boubínském pralese, můžete využít informační středisko Idina pila (Kaplice u Zátoně 61, 384 42 Kaplice u Zátoně)
Otevřeno: celoročně
Vhodné pro: všechny věkové kategorie pohybově zdatné
Kontakt: www.boubinsky-prales.cz, tel: 388 436 216 (informační centrum Idina pila)


Zvětšit mapu
Spustit audio
autor: Romana Kostohryzová