Barva hlasu. Kateřina Ašenbrennerová vystavuje obrazy inspirované audioknihami a rozhlasovou tvorbou

31. říjen 2018

O věcech jiných než barva hlasu, tak se jmenuje listopadová výstava malířky Kateřiny Ašenbrennerové v galerii Českého rozhlasu České Budějovice. Vernisáž se uskuteční v pátek 2. listopadu od 17 hodin.

Kateřina Ašenbrennerová se inspirovala poslechem rozhlasových dramatizací, her a audioknih. „V naší rodině je oblíbenou činností poslech rozhlasových her. Věděla jsem hned od začátku, že téma výstavy bude s rozhlasem úzce spjato,“ říká.

„Pomalu začala uzrávat myšlenka, jak barevně ztvárnit mluvené slovo. Vznikl první seznam témat ke zpracování i samotný název výstavy,“ dodává.

Jeden z obrazů Kateřiny Ašenbrennerové

Malířka pochází z jižní Moravy. Životní cesta ji vedla přes výtvarné školy, školu se sociálním zaměřením v Jihlavě i místa setkání s jejími oblíbenými malíři až do Českých Budějovic za vzděláním na pedagogické fakultě v oboru arteterapie pod vedením Milana Kyzoura.

„Těší mě, že výstava nakonec připadlá na symbolický rok, ve kterém si připomínáme 95. výročí Českého rozhlasu,“ komentuje Kateřina Ašenbrennerová.

Na výstavu O věcech jiných než barva hlasu můžete přijít podívat do rozhlasové galerie U Tří lvů do konce listopadu.

autor: Miroslav Tichák
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.