Žákovské plavecké závody v Českých Budějovicích přilákaly rekordní počet mladých sportovců

26. únor 2024

V jihočeské metropoli se uskutečnily plavecké závody s názvem České Budějovice 2024. Velké žákovské klání zorganizoval Filip Pytel, který ve své kariéře přeplaval kanál La Manche. Také o tom bude řeč ve Sportovních ozvěnách.

Závody na českobudějovickém plaveckém stadionu byly určeny plavcům do 14 let. „Letos máme rekordní účast a jsme překvapení, kam až se počet přihlášek může vyšplhat,“ pochvaloval si organizátor Filip Pytel.

„Máme závody pouze pro žákovské kategorie a dostali jsme se na čísla, na která se dostávají jiné závody, ovšem společně s juniory. Dokážeme tedy přilákat spoustu nadějných mladých plavců, a to nám dělá velkou radost,“ dodal.

On sám v roce 2007 přeplaval kanál La Manche z Anglie do Francie za 11 hodin a tři minuty. Plavání je jeho životním koníčkem. „Mě to opravdu naplňuje a baví. Je to v určitých chvílích také stres a nějaká povinnost, ale pořád hlavně příjemný koníček,“ komentuje Filip Pytel.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.