Žákovské plavecké závody v Českých Budějovicích přilákaly rekordní počet mladých sportovců
V jihočeské metropoli se uskutečnily plavecké závody s názvem České Budějovice 2024. Velké žákovské klání zorganizoval Filip Pytel, který ve své kariéře přeplaval kanál La Manche. Také o tom bude řeč ve Sportovních ozvěnách.
Závody na českobudějovickém plaveckém stadionu byly určeny plavcům do 14 let. „Letos máme rekordní účast a jsme překvapení, kam až se počet přihlášek může vyšplhat,“ pochvaloval si organizátor Filip Pytel.
„Máme závody pouze pro žákovské kategorie a dostali jsme se na čísla, na která se dostávají jiné závody, ovšem společně s juniory. Dokážeme tedy přilákat spoustu nadějných mladých plavců, a to nám dělá velkou radost,“ dodal.
On sám v roce 2007 přeplaval kanál La Manche z Anglie do Francie za 11 hodin a tři minuty. Plavání je jeho životním koníčkem. „Mě to opravdu naplňuje a baví. Je to v určitých chvílích také stres a nějaká povinnost, ale pořád hlavně příjemný koníček,“ komentuje Filip Pytel.
Související
-
Plaval jedenáct hodin v moři. I když se mu udělalo špatně, nevzdal to a zdolal kanál La Manche
Zapsal se do knihy rekordů coby nejmladší český plavec, který zdolal vody mezi Francií a Anglií. V srpnu 2007 přeplaval Filip Pytel kanál La Manche. Bylo mu tehdy 18 let.
-
Surfaři bojují o místa na olympiádě. Na ty, kteří uspějí, čeká „drtič lebek“, popisuje závodnice
Dáma ze Strakonic Paula Kutá se věnuje sportu, o kterém sama mluví jako o surfu. Vyzkoušela i Otavu, ale za pořádnou vlnou musí vyrážet daleko do světa.
-
Nenechám si do toho kecat, směje se volejbalistka Bára Rejmanová, dcera sportovního reportéra
Do jihočeského Rudolfova dorazil na zápas tým, který nastupuje pod hlavičkou Národního volejbalového centra. V družstvu české mládežnické reprezentace hraje Bára Rejmanová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.