SERIÁL

Záhada brněnského podzemí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Záhada brněnského podzemí

Příběh o tragické nehodě na ulici Pekařská v Brně, kde se v roce 1976 propadl chodník a kvůli tomu navěky zmizela jedna žena v brněnském podzemí.

Svérázná studentka žurnalistiky Jana pracuje na reportáži o brněnském podzemí, a proto se zúčastní exkurze do místních tajných chodeb. Směr jejího bádání se ale velmi záhy změní, když se během své prohlídky dozvídá o pozoruhodně smutném příběhu ženy, která se před lety propadla do země. Rozhodne se zjistit o dávném případu víc.

Postupně se setkává jak se svědkyní události, tak i s odborníkem na brněnské podzemí a pracovníkem z kanalizační sekce. Díky nim pomalu rozkrývá, co se tenkrát vlastně stalo. Byla žena, pod níž se před lety probořil chodník, hrdinkou, jež přispěchala na pomoc někomu jinému, anebo nešťastnou obětí tragické nehody?

Pětidílná série „Záhada brněnského podzemí“ byla inspirována skutečnou událostí z 15. února 1976, kdy po propadnutí chodníku spadli do vzniklé jámy dva lidé. Nápis na pamětní desce umístěné na jednom z blízkých domů hlásá, že k tragické události došlo „nečekaně a v důsledku lidské lhostejnosti“. Právě i motivem lidské lhostejnosti se zabývá Žaneta Caletková, která cyklus napsala.

V režii Radima Nejedlého účinkují Růžena Dvořáková (studentka Jana Běhalová), Viktor Skála (průvodce v podzemí), Věra Zástěrová (květinářka), Miroslav Černý (pracovník z kanalizační sekce) a Zdeněk Truhlář (vypravěč). Dramaturgie Hana Hložková, zvukový mistr Lukáš Dolejší.

Spustit audio
autor: Žaneta Caletková

Odebírat podcast