Za únik bioplynu do ovzduší zaplatí společnost Energie Markvartická pokutu
29. květen 2019 08:13
Pokutu 150 tisíc korun uložila společnosti Energie Markvartická Česká inspekce životního prostředí. Důvodem byl únik bioplynu z bioplynové stanice v Markvarticích na Českokrumlovsku, kterou společnost provozuje.
Událost se stala loni v listopadu. Ředitel českobudějovického inspektorátu Vladimír Jiráček k tomu dodal: „K úniku sice došlo kvůli poruše generátoru, ale za správnou funkci všech zařízení bioplynové stanice zodpovídá provozovatel. Včasnou kontrolou bioplynové stanice lze těmto problémům předejít.“
Firma se proti pokutě odvolala, ministerstvo životního prostředí ale odvolání zamítlo. Sankce je pravomocná.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Vláda vytváří zmatek, aby politicky ovládla ČRo a ČT. Budeme obstruovat, slibuje Rakušan
-
Senát zpřísnil podmínky pro vládní zvyšování výdajů nad schválený rámec. Schillerová s tím nesouhlasí
-
Írán dostane stovky miliard. CIA ale varuje, že jaderné závazky jsou pouhá fikce
-
Přepálený olej nebo odpad ze zemědělství. Aerolinky kvůli krizi shání alternativní paliva