Obyvatelé Strakonic nebudou mít svoz odpadu zdarma, jak slibovali zastupitelé
Hnutí Strakonická Veřejnost v příštím roce nesplní jeden z předvolebních slibů. V minulém volebním období deklarovalo vedení radnice v čele se starostou Břetislavem Hrdličkou ze Strakonické Veřejnosti svoz a likvidaci odpadu v roce 2019 zdarma.
Krajský soud v Českých Budějovicích ale prohlásil říjnové komunální volby za neplatné, a město proto v současnosti nemá zastupitelstvo, které by zrušení poplatku schválilo.
„Pokud tahle vize bude platit, tak s největší pravděpodobností až po schválení novým zastupitelstvem, což se dá předpokládat, že bude příští rok. To znamená, že odpady zdarma by mohly být v roce 2020 pro všechny obyvatele města Strakonice,“ dodala mluvčí města Markéta Bučoková.
Související
-
Ústavní soud projedná stížnost na zrušení voleb ve Strakonicích co nejdříve
Ústavní soud odložil přípravu nových voleb ve Strakonicích. Ty nařídil ministr vnitra po té, co krajský soud v Českých Budějovicích říjnové volby ve Strakonicích zrušil.
-
Teplo ve Strakonicích mělo zdražit o 27 procent, nakonec to bude jinak
Teplo ve Strakonicích příští rok podraží o dvě a půl procenta. Českému rozhlasu to řekl starosta Břetislav Hrdlička, který je zároveň předsedou představenstva teplárny.
-
Z vlaku na autobus přestoupí ve Strakonicích suchou nohou. Mají tu nový dopravní terminál
Pohodlně z vlaku na autobus přestoupí lidé ve Strakonicích. Společnost ČSAD STTRANS postavila vedle vlakového nádraží dopravní terminál pro autobusy za více než 55 milionů.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
České zadlužení je proti Řecku nic. Investujte do zelené ekonomiky, radí manažerka rozvojové banky
-
Univerzita prodala pozemky za 400 milionů. Získala je firma bez peněz, obchod řídil rektorův známý
-
Vláda Progresivního Slovenska je nepravděpodobná. Pro mnohé strany je strašákem, vysvětluje analytik
-
‚Běž už do p*či!‘ a ‚Odstup, nebo zdechni.‘ Politici a političky terčem lidské nenávisti