V sále Českého rozhlasu České Budějovice zahrála legenda jménem Bluesberry

23. listopad 2017

Ojedinělá veřejná nahrávka české kapely Bluesberry se uskutečnila ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku, akordeonista i autor Petar Introvič s sebou přivezl dva muzikanty: basistu Pavla „Chozé“ Jurdu a kytaristu Jirku Pospíchala.

Petar Introvič je významnou a zajímavou osobností českého blues. Od počátku dějin Bluesberry, tedy od roku 1971, určuje tvář této formace. Ta v průběhu času přebírala bluesové standardy od mistrů jako Leadbelly, Brownie McGhee, Muddy Waters, John Mayall nebo Rolling Stones, ale také měla vlastní autorský materiál většinou právě od Petara Introviče.

Sympatické na skupině Bluesberry vždy bylo, že výrazně sázela na české texty převážně od Jaroslava Müllera nebo Jana Fischera a Václava Kopty. K populárním songům Bluesberry patřily tituly Pocem moje stará, Nový wawky, Co je to blues, Padevět, Tvá máma je dáma, Víkend s Máňou a řada dalších. Vloni vyšlo Bluesberry „live“ dvojalbum ke 45. výročí vzniku.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.