V Písku se pustili do budování Cipískoviště
18. květen 2010
Náplavka Otavy u historického Kamenného mostu v Písku se zaplnila pískem. A nejenom jím. Od víkendu zde pracuje také desítka mladých pískosochařů - šest ze Střední průmyslové školy keramické v Bechyni a čtyři absolventi kamenosochařství ze Střední soukromé výtvarné školy Zámeček v Plzni.
Studenti pod vedením svých profesorů vytvářejí šest pískových skulptur na téma Léto... a je to!. Obří pískové sochy o objemu pět až dvacet tun vznikají v rámci Cipískoviště 2010, zahájení letní turistické sezóny v Písku.
A jak sochaři letošní téma pojali? To Českému rozhlasu ve větrném počasí prozradili studenti Petr Šťastný a Jan Sedláček.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tři dny blackoutu s cizími lidmi. Nový dokument testuje připravenost Čechů na krize
-
Sex v obědových pauzách a testy plodnosti v šesti letech. Rusko dlouhodobě bojuje s klesající porodností
-
Adekvátní trest, nalomená důvěra a dál? Expertka po derby cítí šanci napravit dluhy v českém fotbalu
-
Lidé jsou plní naděje. Ale i očekávání a netrpělivosti, říká měsíc po volbách maďarský politolog