Úterní Noční linka: Speciální schopnosti

30. listopad 2021

Být to jen v nadsázce, mohli bychom za speciální schopnost označit třeba sklon k tomu, že kdykoliv zasednete před televizní obrazovku, zrovna na všech kanálech běží reklamy.

Někdo dostal do vínku hudební sluch (a jsou prý i takoví, kteří třeba akordy vnímají jako barvy), jiný schopnost luštit sudoku jako když bičem mrská. Někdo je jako pověstný seriálový šikula MacGyver a je schopen pomocí kapesního nože a svíčky postavit v džungli vodní turbínu, jiný z hlavy řeší matematické příklady, nad nimiž se ostatní zapotí i s kalkulačkou.

Všimli jste si u sebe nějaké opravdu zvláštní schopnosti? Pomohla vám nějaká speciální vlastnost v zapeklité životní situaci? Posluchačky a posluchači si váš příběh na toto téma v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem jistě rádi poslechnou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?