Téma: Cirkusy - jakou mají budoucnost?

11. říjen 2020

Jeden z nejslavnějších českých cirkusů Humberto má letos už sedmdesátou sezónu. Nejen pro něj, ale i pro ostatní není letošní rok kvůli pandemii vůbec jednoduchý.

Řada měst navíc v posledních letech řeší prosazení zákazu cirkusů na svých pozemcích a velkou změnou by bylo i omezení drezury divokých zvířat. To už schválila poslanecká sněmovna, novelu zákona ale ještě musí potvrdit senát a prezidentský podpis. Kromě změny programů by to mělo vliv třeba i na film, jen těžko by se hledala vycvičená zvířata do hraných snímků. Cirkusy tak v posledních letech zažívají poměrně dost změn. Udrží se do budoucna?

Otázky:

Jaká je podle vás budoucnost cirkusů?

Udrží se v podobě, v jaké jezdí po českých a zahraničních městech teď?

Měla by ustoupit drezúra zvířat moderní akrobacii?

Je kvalita jednotlivých cirkusů rozdílná, v čem?

Co na cirkusech oceňujete a co by se naopak mělo změnit?

Byli jste v poslední době pod šapitó?

Pamatujete si ještě svou návštěvu z dětství?

Je podle vás správný krok, aby byla v České republice zakázaná drezura divokých zvířat v cirkuse a pro další veřejná vystoupení?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...