Světlo lékařům rozzářilo budovu českobudějovické nemocnice
Obraz srdce a baterie jako symboly dobra a energie se promítají na budovy nemocnic, domovů pro seniory a hospiců po celé republice. Tedy v jeden večer na jedno zařízení v každém kraji, a to až do 1. prosince.
Na tento den totiž připadá světový den štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday. V Česku ho zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.
Projekcí srdce, které je logem Giving Tuesday, a baterie, která je logem iniciativy Energie lékařům, chce vyjádřit podporu zdravotníkům, pečovatelům, dobrovolníkům i všem občanům, kteří bojují s covidem-19.
Ve čtvrtek 26. listopadu mohli srdce a baterii lidé spatřit na jedné z budov Nemocnice České Budějovice. Zdravotníci pak dostávají energeticky hodnotné balíčky, do kterých potraviny vybrala právě iniciativa Energie lékařům. A lidé mohou tuto aktivitu také podpořit, více se dozvíte na www.svetlolekarum.cz
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V 92 letech zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra Josefa a Ctirada
-
Pokud děti začnou s druhým jazykem později, není to katastrofa. Výsledky jsou srovnatelné, tvrdí ředitel
-
Covid měli kluci naplánovaný, řekl na besedě s Rajchlem. Teď nastoupil na vnitro jako šéf sekce
-
Francouzského zpěváka Bruela vyšetřují za znásilnění a obtěžování. Jeho písně v Česku zpívala Zagorová