Středeční Noční linka: Jsou svátky...

25. prosinec 2019

Jaké jsou pro vás letošní Vánoce? Jak je prožíváte a vnímáte? Těšíte se z dárků, které jste objevili pod vánočním stromem? Dostali jste o Vánocích něco, co se nedá koupit? Co považujete za největší dar, který jste dostali? Možná jsou vaše letošní Vánoce poprvé jiné, v čem?

První svátek vánoční je oficiální název pro den Narození Páně nebo Boží hod vánoční. Z pohledu liturgické tradice slaví západní věřící tento den jako narození Páně. Pro většinu lidí, kteří nejsou věřící, byl tento den ve znamení návštěv známých a příbuzných.

Obvykle se na první svátek vánoční rozváží dárky, které nechal Ježíšek právě pro příbuzné ve vaší domácnosti.

Jaké jsou pro vás letošní Vánoce? Co vám zatím udělalo největší radost? Na vaše vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.