Srdce mám široké, vejde se do něj hodně míst, říká budějovický primátor Jiří Svoboda
Primátor města České Budějovice Jiří Svoboda tvrdí, že místem jeho srdce jsou celé jižní Čechy. Přesto přiznává, že mezi ta oblíbená v přírodě patří okolí řek Blanice a Volyňka. Je totiž vášnivým rybářem.
„Dřív jsem míval na rybaření víc času, letos jsem byl teprve několikrát. Razím zásadu, že není důležité něco chytit, ale spíš si to užít,“ říká.
Navíc letošní léto prožije částečně v sedle svého silničního křižníku. „Už pět let sedlám Kawasaki Vulcan 1700 Nomád. A myslím si, že není důležitý cíl, ale ta jízda a také to, jak a s kým,“ dodává Jiří Svoboda.
Jaká další místa v Českých Budějovicích a okolí podle něj stojí za pozornost? A proč mezi ně patří i Všeteč u Temelína? Poslechněte si rubriku Místa v srdci.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.