Prachatice stvrdí partnerství smlouvou
Představitelé Prachatic podepíšou na jaře příštího roku partnerskou smlouvu s italským městem Terra del Sole Castrocaro. Prachatičtí zastupitelé to schválili po jednáních se zástupci partnerů. Podle starosty Jana Bauera tento právní akt pouze stvrdí více než pětiletou neformální spolupráci.
"Navíc mají naše města mnoho společného. Například není moc známo, že na území našeho budoucího partnera se nacházejí velice úspěšné lázně. I zde jsme mimo jiné čerpali inspiraci pro naše vznikající Léčebné centrum sv. Markéty," řekl Bauer ČTK. Při společných jednáních se zástupci středoitalského Terra del Sole Castrocaro také zmínili, že by chtěli čerpat finanční prostředky z Evropské unie v rámci projektu Interreg. Aby mohli žádat o peníze z tohoto projektu, potřebují mít "na papíře" uzavřené partnerství s městem ze zahraničí, uvedl. Obyvatelé Prachatic své italské partnery znají především z účasti na zdejších Slavnostech Zlaté stezky. Zde se italské město prezentovalo především svými bubeníky, krásnými kroji a nesporným temperamentem.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Na farmě nechal utýrat krávy, přesto na ně podvodem žádal o dotace 15 milionů korun, píše státní zástupce
-
Nádrž před Lincolnovým památníkem ve Washingtonu má modré dno. Trump mluví o osobním vítězství
-
Jako řídit orchestr, popisuje generál NATO cvičení vzdušných sil. Tento týden začíná nad Evropou
-
Doma měla zlato a zbraně, teď ji čeká prázdná cela. Pád nejhledanější teroristky Německa