Pondělní Noční linka: Pohlednice

12. červenec 2021

Nedávno jsem dostala od svého dlouholetého kamaráda pohlednici, udělala mi velkou radost. Posíláte ještě svým přátelům a rodině pohlednice? Udělají vaše pohlednice vždy radost? Sbíráte pohlednice? Kolik jich máte? Na co se zaměřujete? Preferujete jiný způsob komunikace, jaký? Fandíte moderním technologiím? Posíláte pohledy z dovolené nebo posíláte sms?

Pohlednice je forma poštovní korespondence, která má z jedné strany vyobrazený propagační materiál a z druhé místo pro psaný vzkaz. Většinou je vyrobená z tenkého tvrdého listu papíru obdélníkového tvaru, ale vyskytují se i ve tvaru kruhu, trojúhelníku, či náročnějších podob.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová