Personální kolaps na jihočeské záchrance je pro květen zažehnán
Externím lékařům Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje se zvedne hodinová mzda zhruba o 30 procent. Lékaři se na tom dohodli s ředitelem záchranky Markem Slabým a náměstkyní hejtmana Ivanou Stráskou. K avizovanému kolapsu záchranné služby tak zatím nedojde.
Ředitel Zdravotnické záchranné služby Marek Slabý k tomu dodává: „V podstatě jsme dospěli k nějakému konsensu. Nedochází k žádným změnám. Pokud zastupitelstvo bude 31. května akceptovat situaci, kterou zatím garantují pan hejtman a paní náměstkyně, tak finanční prostředky jsou převáděny z prostředků záchranné služby a už se dále nebude nic měnit. Situace bude stále stejná.“
Jedná se o řešení na měsíc květen, definitivně musí změnu tarifů schválit zastupitelstvo Jihočeského kraje 31. května.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zůnovo ministerstvo chce snížit maximální počet vojáků na misích východního křídla NATO o pětinu
-
Peking znervózňuje vztah Kima a Putina. Čínský prezident se v KLDR pokoušel ‚vrátit do rovnice‘
-
Pokud zemře, můj snímek nebude nic znamenat, řekl lékařům. Autor Napalmové dívky vystavuje v Praze
-
Měli mu vyhrožovat, on vše nahlásil policii. Před soudem vypovídá radní, který spustil Dozimetr