Pylové zpravodajství
Dominantní alergeny: ambrozie, plísně
V uplynulém týdnu se v ovzduší objevovalo jen malé množství alergenů. Problémy mohla vyvolávat pouze ambrozie na Moravě, a to jen u silně přecitlivělých osob. Relativně hojné byly také spory plísní. Ostatní vzdušné alergeny nepředstavovaly pro pylové alergiky žádné nebezpečí.
V nadcházejícím období očekáváme stále spíše nižší koncentraci vzdušných alergenů. V malém množství se bude objevovat pyl ambrozie a kopřivy. Rovněž spory plísní se budou vyskytovat jen v menším počtu. Ambrozie se bude na jihovýchodě našeho území a v Polabí objevovat v ovzduší až do začátku října, a to zvláště při jihovýchodním větru. Spory plísní se v alergologicky významné koncentraci udrží v ovzduší rovněž až do začátku října.
Aktuální informace o stavu pylových alergenů v ovzduší lze nalézt od jara do září také na internetu na adrese http://www.pylovasluzba.cz.
Autor: Ondřej Rybníček, Pylová služba České aliance proti chronickým respiračním onemocněním, z.s.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Dobrý marketing může ukázat Kupkovu lidskost, věří Horák. Dostál: Čísla jako za Topolánka se nevrátí
-
Postoj ke klimatické politice staví českou vládu na okraj. Motoristé však Green Deal i přesto naplňují
-
Zlámalová: Kupka byl loajální spolupasažér letadla, které letělo k zemi. Razantním lídrem být nemůže
-
Střelba v Chřibské má jednu oběť, šest lidí je zraněných. Motivem mohly být vztahové problémy