Výlety, Hobby magazín, Zahrádkářská poradna, Příběhy lidí z našeho kraje, reportáže ze zajímavých akcí a ze života lidí s handicapy a Pochoutkový rok, to je moje současná práce v rozhlase. Je to práce mnohobarevná, obohacující. Seznamuji se s lidmi, kteří něco umějí a vědí, okouzlí mě a já se to okouzlení snažím předat vám, ve svých příspěvcích.
Dlouhá léta jsme se potkávali v denním vysílání, kdysi jsem úspěšně prošla konkurzem na moderátorku Českého rozhlasu a před tím (v roce 1995) konkurzem do komerčního rádia. Původně jsem byla učitelkou (obor jsem vystudovala na UK v Praze).
V minulosti jsem v rozhlase vytvořila seriály různých zaměření: Hudební abecedy, Mikrofóra nebo Víkendové siesty (rozhovory s osobnostmi kultury nebo sportu). Také seriály pořadů o víně Červený a bílý I. a II., o pivu Vyvalte sudy (s Františkem Richterem jsme pak o pivu napsali knihu Pivo jako křen), o šumivých vínech Bublinky, o lihovinách a destilátech Palírna (všechny získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen). Pro Dvojku jsem připravovala a moderovala hudební pořad Polední hrátky.
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany odměnil v roce 2015 můj dokument Poslepu Cenou za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení v rozhlasové kategorii. Dokument získal I. místo.
Miluju svou rodinu, místo, kde žiju (kousek od Máchova jezera), miluju Prahu a náš kraj, svou práci, mám ráda své přátele a dobré lidi obecně. Ráda čtu, fotím, maluju, procházím se přírodou i městem, často sedávám v divadle (jako dlouholetá porotkyně Cen Thálie), jezdím na kole i bruslích a ráda se směju.
Všechny články
-
Je čas začít s ošetřováním proti kadeřavosti broskvoní
První jarní ošetření přichází v úvahu v době, kdy začínají prášit samčí květy lísky. Přibližně okolo poloviny února, záleží na oblasti, ve které broskvoně pěstujete.
-
OBRAZEM: Gabriela Junášková z Kralup nad Vltavou sbírá náprstky. Má jich už přes šest tisíc
Klub sběratelů kuriozit ocenil sbírku její sbírku malých pomůcek z kovu, keramiky, porcelánu, dřeva, textilu, kůže, korku, skla a dalších materiálů titulem „pozoruhodná“.
-
Panovnice, které měly vztah k věnnému městu Mělník, se představí v místním muzeu
Ingrid Růžičkovou z Mělníka k současnému koníčku, šití historických kostýmů, přivedla láska k umění a historii.
-
Semínka si zachovávají několik let stejnou schopnost klíčit. Co o nich říkají údaje na sáčku?
Na sáčku se semínky se dočteme mnoho důležitých informací. Na obrázku vidíme, co ze semínek vyroste, zda se jedná o hybrid, zda jsou semínka mořená. Co to znamená?
-
Vyséváme papriky, lilky a artyčoky
Zhruba tři měsíce před výsadbou do skleníku, fóliovníku nebo i ven, tedy přibližně touto dobou, je třeba začít předpěstovávat papriky, lilky a artyčoky. Jak na to?
-
Pěstní klín ze Švédských šancí je nález v mnoha směrech unikátní
Jedná se o jediný pěstní klín, který byl na Mladoboleslavsku dosud objeven. Je to pravděpodobně nejstarší nález, který v Muzeu Mladoboleslavska mají.
-
Jak pěstovat a množit fíkusy a ibišky
Fíkusy a ibišky začínají rašit brzy po Novém roce. A právě doba začátku rašení je vhodná nejen k přesazení a řezu, ale i k množení.
-
Na Lennonově zdi na pražské Malé Straně můžete zanechat svůj vzkaz. Anebo na ni namalovat obrázek
Také vás doma učili, že na zdi se nečmárá? To ale neplatí vždycky. Jedna pražská zeď je na psaní vzkazů a malování obrázků už desítky let zvyklá. A dokonce je to povoleno.
-
Výstava zaplněná emocemi. Síň slávy českého hokeje připomíná nejen triumf v Naganu
Síň slávy českého hokeje v pražské ulici Nekázanka nedaleko Obecního domu není jen o předmětech, ale i o emocích. Každý vystavený kousek má svůj příběh.
-
V Mělníku vystavují historické hudební nástroje ze sbírky Jaromíra Růžičky. Některé asi ani neznáte
Výstava Hudební nástroje v proměnách času v Regionálním muzeu Mělník nabízí to nejlepší z unikátní sbírky Jaromíra Růžičky z Mnichovic u Prahy.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »