Nemocnice Prachatice znovu otevírá lůžkovou část dětského i novorozeneckého oddělení a také porodnici

21. listopad 2020 07:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nemocnice Prachatice

Počet pacientů i zdravotníků, kteří se léčí s nemocí covid-19, během posledního týdne poklesl. Vedení nemocnice tedy může uvažovat o obnovení péče v původním rozsahu. Obnovuje i gynekologicko-porodnickou pohotovostní ambulanci, která bude od pondělí 23. listopadu sloužit  opět v režimu 24 hodin denně.

„Maminky mohou opět rodit doma v Prachaticích, v příjemném prostředí naší porodnice za přítomnosti otce,“ uvedl Michal Čarvaš, předseda představenstva Nemocnice Prachatice a dodal: „Obnovujeme i gynekologicko-porodnickou pohotovostní ambulanci, která bude od pondělí 23. listopadu sloužit našim pacientkám opět v režimu 24 hodin denně.“

Postupně bude v nemocnici obnovována i ambulantní péče až do rozsahu jako na začátku pandemie. Provoz Rehabilitačního oddělení stejně jako středeční interní ambulance pro předoperační vyšetření je už v plném provozu. 

„S ohledem na potřebu vyčlenit část kapacit na covid-19 a s ohledem na omezení plánované operativy dle nařízení ministerstva zdravotnictví zatím plánujeme pouze termín spuštění ortopedických a gynekologických operací. V pondělí 23. listopadu uzavřeme stanici covid-19 na Ortopedickém oddělení. Ortopedicko-traumatologické lůžkové oddělení otevřeme po nutné dezinfekci a vymalování prostor. Pokud nám to epidemiologická situace a centrální nařízení dovolí, rádi bychom se k plnému plánovanému provozu v běžném režimu vrátili od pondělí 30. listopadu,“ doplnil Michal Čarvaš.

Nemocnice obvolá objednané pacienty

Pacienti, kteří byli objednáni na nejbližší dny, budou personálem prachatické nemocnice kontaktováni a bude jim upřesněn termín jejich operace. Toto se týká i pacientů, kterým byla operace v minulých týdnech zrušena.

„Pokud bychom se někomu nedovolali, žádáme pacienty, aby kontaktovali naše ambulance. Společně s naším personálem se dohodnou na dalším postupu. Budeme se snažit vyřešit všechny případy co nejdříve, bezpečně a s plným komfortem naší nemocnice. Oddělení následné péče i stanice Interny I zatím zůstávají dál vyčleněny pro covid-19 pacienty,“ shrnul Michal Čarvaš.

V provozu zůstává i odběrové místo pro PCR testy. Objednání je možné elektronicky prostřednictvím webových stránek.

autoři: Kristýna Barchini , Zdeněk Zajíček | zdroj: Nemocnice České Budějovice
Spustit audio