Nedělní Noční linka: Kazí peníze charakter?

20. únor 2022

Co byste dělali, kdybyste ze dne na den zbohatli? Kdybyste v nějaké soutěži vyhráli kupu peněz, jak byste s nimi naložili? 

Myslíte, že byste je utratili rychle? Co byste si koupili jako první? Do čeho byste je dále investovali? Jsou lidé, se kterými byste se podělili? Použili byste část peněz na charitu? Myslíte, že peníze hýbou světem? Kdo je podle vás bohatý? Naučili vás doma dobře hospodařit s penězi? Jak jste to učili své děti? Myslíte, že peníze kazí charakter? Pokud ano, znáte někoho, koho peníze změnily k horšímu? Na vaše názory a cenné zkušenosti se těší Jarka Barboříková.

„Peníze nejsou všechno… jsou tady ještě zlato a cenné papíry.“ -  Karel Gott, český zpěvák (1939 - 2019)

Napište na rozhlas.cz/linka nebo zatelefonujte na číslo 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.