Nedělní Noční linka: Domácí výroba

19. květen 2019

Co si vyrábíte sami doma? Zavařujete ovoce a zeleninu? Udíte maso nebo klobásy? Sušíte bylinky a mícháte si své vlastní masti nebo tinktury? 

Podědili jste recept na likér či pálenku? Zkoušeli jste domácí sýr, tvaroh nebo třeba máslo? 

Obdarováváte své blízké vlastnoručně vytvořeným mýdlem, svíčkou, solí do koupele? Děláte si vlastní zubní pastu, ale i prášek na praní? Ještě jste si nikdy nekupovali šálu ani teplé ponožky, protože si je vždycky upletete? Proč doma něco vyrábíte? Baví vás to?

Chcete uspořit za zbytečně drahé zboží v obchodě? Snažíte se šetřit životní prostředí?  

Zavařování, kutilství pletení...

Někdo si sušíme a mícháme vlastní čaje a ty kupované pytlíkové nám nesmí přes práh domu, jiný zase zavařuje všechno od ovoce, zeleniny, přes houby, až po maso. Vaříme si mastičky z bylin nebo macerujeme ovoce v lihu a těšíme se na domácí ovocný likér.

Tzv. hand made výrobky se rozšířily v poslední době také díky internetu, sociálním sítím. Šanci nabídnout své domácí výrobky tak mají i ti, kteří si nemůžou dovolit vlastní obchod nebo stánek. Ať už jsou to maminky na rodičovské, lidé starající se o handicapované příbuzné nebo sami ti, kteří se musí s nějakým handicapem popasovat.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser