Navštívili jsme zahradu plnou krásných rostlin, jejíž kouzlo zvýrazňují vkusné keramické sošky

4. srpen 2017

Tvůrci magazínu Zelené světy Hanka Šoberová a Pavel Chlouba se po čase opět vypravili na natáčení do terénu. Tentokrát přijali pozvání manželů Klimešových a navštívili jejich soukromou zahradu ve Velešíně.

Manželé Klimešovi je uvítali velmi hezky a představili jim zahrádku v plné kráse. „Na první pohled bylo zřejmé, že majitelé svoji zahradu milují a dávají ji mnoho péče a poctivé práce. Exkurze zahradou byla nejenom velmi příjemná, ale i zajímavá,“ říká zahradník Pavel Chlouba.

Kromě rostlin s Hankou Šoberovou obdivoval i vkusné keramické sošky, které kouzlo zahrady ještě více zvýrazňují. Několik snímků z natáčení pořadu Zelené světy u manželů Klimešových můžete vidět v naší fotogalerii.

Jestli se chcete také pochlubit krásou své zahrady a nebojíte se mluvit na mikrofon, pozvěte nás na krátkou návštěvu. Stačí se ozvat na email zelenesvety@cb.rozhlas.cz. Možná, že další fotografie, které se objeví na tomto místě, budou právě od vás.

Příjemnější a veselejší život s rostlinami všem přeje moderátorsky zahradnická dvojice Hanka Šoberová a Pavel Chlouba

Soukromá zahrada manželů Klimešových ve Velešíně
Soukromá zahrada manželů Klimešových ve Velešíně
Soukromá zahrada manželů Klimešových ve Velešíně
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.