Mládě kusu liščího je nejnovějším přírůstkem Zoo Hluboká

19. listopad 2019 20:40
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mládě kusu liščího se narodilo v Zoo Hluboká

Rodina kusu liščích v Zoo Hluboká má nový přírůstek. Zatím měří jen patnáct centimetrů a rád se schovává v mámině vaku. Když budou mít návštěvníci štěstí, můžou mládě vidět. S oblibou se vozí na hřbetu mámy nebo zkoumá větve v příbytku.

„Mládě se ještě drží hodně matky, takže je buď zalezlé ve vaku, nebo někde poblíž. Většinou splývá s její srstí, případně je za ní dobře schované, takže když člověk přijde, musí ho hledat,“ říká zooložka Markéta Jariabková.

Přesný datum narození pracovníci zahrady neznají. „U vačnatců je to takové specifické, mládě je po narození velice malé a nejprve je schované ve vaku. První znak je, že se ten vak začne zvětšovat. Tady jsme to poznali náhodou, ošetřovatelka přinesla krmení jako každý den, samice si sedla k mističce a z vaku vykoukl ocásek,“ popisuje zooložka.

Mládě se narodilo novému páru, který chovatelé dali dohromady teprve letos. Při péči o potomka jsou rodiče klidní. „Tento pár si skvěle zvykl na naše prostředí. Když tam ošetřovatel vstoupí, tak jsou v klidu, přijdou si pro krmení na misku,“ vypráví Markéta Jariabková.

Pravděpodobnost, že návštěvníci Zoo Hluboká uvidí nové mládě kusu liščího je velká, protože se začíná osamostatňovat a za chvilku bude tak velké, že už se ani nevejde do maminčina vaku.

Spustit audio

Související