Majitelé Felicií si dali dostaveníčko ve Zlaté Koruně

7. srpen 2008
Škoda Felicia v několika barevných provedeních

Na 7. jihočeském setkání sportovních vozů Škoda Felicia se ve Zlaté Koruně od 1. do 3. srpna 2008 sešlo více než 120 majitelů a příznivců těchto legendárních aut, které škodovka vyráběla na přelomu padesátých a šedesátých let.

Podle slov prezidenta jihočeské sekce Felicia coupé klubu ČR Petra Šimka, majitelé své miláčky pečlivě opečovávají a mají k nim opravdu srdečný vztah, takže koupit dnes roadster Škoda Felicia ve výborném stavu je téměř nemožné, na trhu se většinou najdou jen vozy před renovací.

V sobotu kolona nablýskaných Felícií brázdila okolí Zlaté Koruny a Římova. Majitelé kabrioletů se vydali na spanilou jízdu po trase Zlatá Koruna, Čertyně, Rančice, Kamenný Újezd, Plav, Heřmaň, Borovnice, Nová Ves, Strážkovice, dále směrem na Trocnov a Radostice, Borovany, Hluboká, Jílovice a zpět do Zlaté Koruny přes Dvorec, Trhové Sviny, Ločenice, Velešín, Horní Třebonín a Rájov.

Mezi účastníky nechyběl ani šestasedmdesátiletý Karel Stejskal z Dačic. Ten si svou Felicii koupil za mlada jako první auto a nakonec mu vydržela na celý život. S panem Karlem Stejskalem si povídal redaktor Českého rozhlasu České Budějovice Filip Černý.

Spustit audio
autor:čro čb
  • Životní styl
  • Publicistika
  • historická
  • vozidla
  • Škoda Felicia