Kumštýři z jindřichohradecké ZUŠ jsou na roztrhání

21. květen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy ZUŠ Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec

ZUŠ Open. To je název festivalu, či spíše happeningu, během kterého se představí většina základních uměleckých škol v celém Česku. Letos se bude jednat už o třetí ročník, zapojí se do něj i dvě desítky jihočeských uměleckých škol, včetně jindřichohradecké.

„Letošní ročník ZUŠ Open je poprvé dvoudenní,“ říká ředitel Základní umělecké školy Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci Vojtěch Maděryč. „Pro nás to znamená, že v pátek 31. května uspořádáme tady tradiční průvod městem s loutkami a hudbou. A protože se na něm bude podílet i občanské sdružení Otevřená okna, tak průvod zakončí benefiční bleší trh,“ vysvětluje.

„Hned následující den ale naše paní učitelka s částí violoncellové třídy odjede do Prahy, protože je naplánován koncert ve Valdštejnské zahradě. Violoncellistů se tam sejde šedesát z celého kraje a paní učitelka bude koncert řídit,“ prozrazuje Maděryč.

„Není to sice přímo naše akce, koncert se koná pod hlavičkou Jihočeského violoncellového souboru, ale i v něm je patrný náš příspěvek do hudebního dění,“ pochvaluje si ředitel jindřichohradecké ZUŠ.

ZUŠ Open si českobudějovičtí žáci Piaristické užijí na Sokolském ostrově a ve Valdštejnských zahradách

ZUŠ České Budějovice, žákyně Patricie Turková a učitelka zpěvu Věra Kümmelová

Pokud vstupujete do budovy Základní umělecké školy v Českých Budějovicích na Piaristickém náměstí, dýchne na vás historie.

„A do třetice samozřejmě naše škola vystoupí i na ZUŠ Open air festivalu na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích. Tam se bude prezentovat kolem dvaceti základních uměleckých škol z celého kraje na dvou podiích, čili chybět tam nemůžeme,“ usmívá se Maděryč.

Happening ZUŠ Open se bude konat v jihočeských městech a hlavně v Českých Budějovicích na Střeleckém ostrově 31. května a 1. června.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...