Koupil si hrad a splnil si klukovský sen. Pět paláců a 130 komnat je ale pořádné sousto, přiznává

27. červen 2022

„Vždycky jsem snil o tom, že budu mít svůj hrad. A tak jsem si po dlouhém pátrání před 22 lety pořídil za milión a půl zříceninu. No, nekupte to, když je to tak levné,“ směje se Pavel Palacký, který objevil Horní hrad Hauenštejn na Karlovarsku.

I když nádvoří bylo zarostlé stromy a chyběly stropy, nevzdal to a sám i s pomocí dobrovolníků probouzí místo postupně k životu. „Víte, mít pětipalácový hrad a v něm 130 komnat, to už je pořádné sousto. Myslel jsem, že to zvládnu za jednu generaci, ale to ani náhodou,“ přiznává otec tří dětí.

Dnes už je možné dokonce se na hradě ubytovat, pořádají tady spoustu akcí a o návštěvníky rozhodně nemají nouzi. „Vydejte se k nám na návštěvu a přesvědčte se na vlastní oči, že člověk se nemá bát jít za svými sny,“ zve Pavel Palacký.

Mimochodem, víte, že si chtěl koupit nejprve Vítkův hrádek na Lipensku? I to se dozvíte v rozhovoru v magazínu Dámská jízda. Dále pořad nabízí inspirace na letní tvoření Moniky Brýdové a tipy, jak podpořit imunitu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...