Koncert Lenky Filipové v sále rozhlasu v Českých Budějovicích se posouvá na prosinec

30. říjen 2018
Populární zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová

Jedinečný koncert populární zpěvačky a respektované kytaristky Lenky Filipové v budějovickém studiu Českého rozhlasu se ze zdravotních důvodů posouvá na prosinec.

Koncert se uskuteční v nahradním termínu v neděli 16. prosince od 19 hodin. Místenky, které posluchači vyhráli ve vysílání, zůstávají v platnosti. Děkujeme za pochopení.

Vesměs „zamilované“ písničky Lenky Filipové jsou dobrým příkladem kultivovaného šansoniérského popu, který nepodléhá módním výkyvům a má stále mnoho věrných posluchačů a příznivců.

Při českobudějovickém rozhlasovém koncertu Lenku Filipovou doprovodí rodilý Angličan, hráč na keltskou harfu Sean Barry a klávesista Ondřej Hájek.

Lenka Filipová, která na pražské konzervatoři poznala Štěpána Raka a pokračovala u profesorů Štěpána Urbana a Milana Zelenky, absolvovala počátkem 70. let  kytarové konzultace u vyhlášeného kytaristy uruguayského původu Oscara Cácerese. 

Studium klasické kytary a samozřejmě pobyt ve Francii ovlivnily v dobrém cestu Lenky Filipové, která je lemována řadou moc pěkných písniček, zdařilých nahrávek i pozoruhodných koncertů. A každý z nich je tak trochu výjimečný. A takový bude i ten ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice.