Jan Míka: Plavba Ňaderským mořem

4. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Míka

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Kde by se mohlo nacházet Ňaderské moře, asi tušíte, ale co plavbě po něm předcházelo, určitě ne. Poslechněte si hravé vyprávění o jednom postarším pánovi v bílé uniformě námořního kapitána, který zavítal do jedněch jihočeských lázní.

Hlavním hrdinou rozverného vyprávění táborského spisovatele a scenáristy Jana Míky je pan Macek, nevelký, oblý elegán v bílé uniformě námořního kapitána, který se vypravil užít si všech krás života do lázní.

Režie: Martina Schlegelová
Interpret: Jiří Untermüller
Mistr zvuku: Michal Kolář
Dramaturgie: Martina Toušková
Natočeno na podzim 2020
v českobudějovickém rozhlasovém studiu.

Jan Míka (1947), rodák z Hlavňova na Táborsku, vystudoval FAMU, katedru scenáristiky a dramaturgie. Podle jeho scénářů vznikla řada populárních televizních seriálů – například Život na zámku, Šípková Růženka, Náměstíčko, Náves nebo Cukrárna.

Jan Míka vydal několik povídkových knih, románů a novel – Křídla překážejí v chůzi, Na ňadrech ustláno, Plavba po Ňaderském moři, Ďábelské desatero nebo Slunce nad půllitrem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Z Frenštátu do pohádky. Stačí věřit na dobré konce.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi

Koupit

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili. Spisovatel Ota Pavel úspěch popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. Čte Oldřich Kaiser