Ivan Kraus: To na tobě doschne

27. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ivan Kraus a Jan Kraus (2009)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Humorné vyprávění o soužití v početné rodině spisovatele a loutkoherce Ivana Krause.

Interpret: Jan Kraus
Připravil: Jaroslav Jůna
Režie: Hana Kofránková
Natočeno v Praze v roce 1991.

Knížka To na tobě doschne vyšla poprvé v roce 1976 v exilovém nakladatelství Konfrontace ve švýcarském Curychu. Její autor žil už od roku 1968 v exilu. V Čechách byla vydána teprve v roce 1991. Ve stejném roce natočila režisérka Hana Kofránková i stejnojmennou osmidílnou četbu na pokračování, kterou načetl autorův mladší bratr, moderátor a herec Jan Kraus.

Ivan Kraus

Herec, scenárista, loutkář spisovatel Ivan Kraus se narodil 1. března 1939 v Praze.

Po maturitě na gymnáziu vystudoval nástavbový obor mezinárodní ekonomické vztahy. Jako herec a autor působil v řadě pražských malých a kabaretních divadel.

Po roce 1968 žil v cizině, od roku 1971 pracoval v Německu jako rozhlasový a televizní scenárista, loutkoherec a spisovatel. Díky své práci loutkáře pobýval také ve Spojených státech, Švýcarsku, Itálii, Anglii, Nizozemí, Belgii, Španělsku, Portugalsku a Mexiku.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...