Folklorní soubor BROLN přivítá léto v Českých Budějovicích

19. červen 2018
Adventní koncert odehrál Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů s primášem Petrem Varmužou v divadle J. K. Tyla v Třeboni

Nálada a romantika léta bude bezpochyby vyzařovat z koncertu Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů v budově Českého rozhlasu České Budějovice. Veřejná nahrávka se uskuteční ve čtvrtek 21. června od 19 hodin.

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů známý i pod zkratkou BROLN je souborem plným špičkových hudebníků pod vedením primáše Petra Varmuži. V Českých Budějovicích vystoupí i se zpěváky Michalem Janoškou z Vrbice na Podluží a Klárou Blažkovou ze Vsetína.

Každý koncert tohoto vynikajícího a s dlouhou tradicí spojeného orchestru slibuje nevšední umělecký i emocionální zážitek. Řada z posluchačů má jistě v dobré paměti třeba adventní nebo velikonoční programy.

Tímto unikátním tělesem proslaveným interpretací lidové hudby a zpřístupňujícím poklady národního folklóru od založení v roce 1952 prošly mnohé velké osobnosti v dané hudební oblasti jako Luboš Holý, Jožka Severin, Jarmila Šuláková, Bohdan Warchal a řada dalších. 

Program českobudějovického letního večera se bude od těch předcházejících odlišovat nejenom repertoárem, ale i dvěma zajímavými sólisty. „Přivezeme dva výborné zpěváky. Budou jimi Klára Blažková a Michal Janošek,“ prozrazuje producent BROLNu Milan Zelinka.

A v čem že spočívá jejich podle Milana Zelinky jejich jedinečnost? „Klára Blažková je v mnoha směrech nástupkyní věhlasné Jarmily Šulákové. Nejen, že pochází, stejně jako Jarmila, ze Vsetína, navíc mají podobný způsob zpěvu a podobně zabarvený hlas. Klára také převzala v rámci BROLNu část repertoáru Jarmily Šulákové. A Michal Janošek? Sice to není Horňák, pochází z Vrbice na Hanáckém Slovácku, ale jeho způsob zpěvu a barva hlasu má do jisté míry velice blízko ke zpěvu legendárního Luboše Holého,“ vysvětluje.

Přivítejme společně léto ve čtvrtek 21. června s BROLNem a Českým rozhlasem České Budějovice.

Místenky získáte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v den koncertu v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1.