Fanoušci chtějí Dynamo
Fanoušci českobudějovického fotbalu si přejí, aby se klub znovu jmenoval Dynamo.
Vyplývá to z hlasování na internetových stránkách týmu. Vyhovět přání fanoušků chce i vedení klubu a pokud volání po návratu k někdejšímu názvu potvrdí i anketa na příštím ligovém zápase, bude klub usilovat o přejmenování.
Název Dynamo dostal jihočeský klub stejně jako řada dalších diktátem shora v roce 1953, kdy se komunističtí pohlaváři snažili ve všem přiblížit sovětským vzorům. Na rozdíl od jiných vzali fanoušci v Českých Budějovicích tento název za svůj a dodnes se z tribun na Střeleckém ostrově ozývá skandování "Dynamo, Dynamo", přestože se klub už v roce 1992 vrátil k původnímu názvu SK. Z pohledu Českomoravského fotbalového svazu není změna názvu žádným neřešitelným problémem. "Je možné ji udělat už v zimní přestávce. Ale podmínkou je, aby byla společnost s novým jménem zapsána v obchodním rejstříku," řekl šéf legislativního oddělení ČMFS Petr Doležal. Ředitel klubu Emil Kristek chystá i další návrat k tradici. Na klubovém internetu oznámil, že českobudějovičtí hráči budou na jaře znovu oblékat černobíle pruhované dresy. A to i se jmenovkami, které zatím chyběly.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nemají kam jít. Bytová krize drží ženy v násilných vztazích, i když jsou rozhodnuté odejít
-
‚Co na to Ondra Prokop?‘ Strany ve volebním boji o Prahu sází na osoby lídrů, ANO s ním má ale trable
-
Dobývat se do Ankary? Bylo by to pod prezidentovu důstojnost. Babiše ale chápu, říká analytik
-
Nenávist není názor, u politické kritiky se ale Ústavní soud zastal i dezinformací