Evropská norma nařizuje kamnářům nahradit roštová ohniště takzvanými bio-topeništi

25. leden 2014

Ve starobylém mlýně ve Starých Dobrkovicích jsme se zastavili u sporáku a pece vyhotovené ve starém stylu, abychom se podívali zblízka na výměnu srdce celého topidla, kterým je topeniště.

Podle nové evropské normy, totiž od roku 2014 musejí nově stavěná individuální topidla být vybavena takzvaným bio-topeništěm, spalovací komorou, v níž dosahují teploty hoření 800–1000°C a účinnost spalování se zvyšuje i na 85–90 %. Podle Víta Peška, soudního znalce v oboru individuálních topidel, lze předpokládat, že se v následujících letech po vzoru sousedního Rakouska norma ještě zpřísní, a tedy bude nutné, i veškerá stará kamna a sporáky s roštovým ohništěm rekonstruovat.

Obyvatelé původního mlýna, domu vytápěného výhradně kamny, ve kterých se topí dřevem, tvrdí, že rozhodnutí, opustit pohodlí ústředního topení a přizpůsobit celý životní styl cyklu obstarávání dřeva a pravidelného zatápění, dosud nikdy nelitovali. „Náš život je vlastně spravedlivější,“ říká Anna Nowaková, která i ve své kuchyni denně vaří téměř výhradně na suchými polínky roztápěném sporáku.

autor: Ivan Studený
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.