Dálniční obchvat Českých Budějovic bude podle vicepremiéra Havlíčka hotový na konci roku 2024

5. únor 2021 17:02
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nový úsek dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem na Českobudějovicku

Kvůli zpoždění stavby tunelu Pohůrka bude možná nutné převádět u Českých Budějovic dopravu z dálnice na okolní silnice. Při své dnešní návštěvě Jihočeského kraje to řekl vicepemiér a ministr dopravy Karel Havlíček za hnutí ANO.

Zdržení při stavbě tunelu způsobila agresivní spodní voda, kvůli které je nutné kompletně změnit technologický postup. Podle Havlíčka bude převážná část dálničního obchvatu města hotová v roce 2023. Zprovoznění tunelu se ale očekává až o rok později.

„Předpokládáme, že se tunel začne byť tou novou technologií stavět v řádu měsíců a poté potřebují pochopitelně technologickou dobu na to, aby dotáhli stavbu do úspěšného konce.“ Řekl Karel Havlíček při páteční návštěvě jižních Čech.

Stát teď podle vicepremiéra Havlíčka řeší, jak pojme dopravu zhruba po dobu roku, než se tunel dostaví. Jedná o tom i s vedením města České Budějovice a Jihočeského kraje.

Spustit audio