Čtvrteční Noční linka: Jak moc jsou pro vás v životě důležité peníze?

17. leden 2019

Kolik peněz podle vás potřebuje člověk k životu, aby byl spokojený? Znamená dostatek peněz i svobodu? Za co nejvíce utratíte? Dokážete si něco i ušetřit, odkládáte si pravidelně? Pokud ano, proč? Na co šetříte? Na byt, dovolenou, lepší televizi, na důchod?

Udělali jste si díky ušetřeným penězům nějakou radost, splnili to, po čem jste v životě toužili? Na čem se podle vás dá ušetřit?

Korunka ke korunce - říkávaly naše maminky a babičky. Také si v rámci možností šetříte a vytváříte finanční rezervu i pro nečekané výdaje a nebo pro to,abyste si mohli třeba v létě udělat hezkou dovolenou nebo koupit nový televizor, po kterém toužíte?

Zodpovědní lidé myslí i do budoucna a odkládají si a nebo zkrátka vytváří finanční rezervu. Mít nějaké peníze v záloze se vždy hodí. Jsou lidé,kteří nekupují zbytečnosti, nevyhazují peníze za "jedinečné zboží", zkrátka o každé koruně opravdu přemýšlejí... Patříte mezi ně? A na čem se vám daří ušetřit?

Na vaše zkušenosti s financemi se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.