Citrony umí spoustu dobrých věcí a měly by být vždycky po ruce

Vymačkané citrony nemusíte hned vyhazovat. Můžete s nimi vyčistit dřevěná prkýnka nebo je přihodit do kbelíku s vodou, když vytíráte podlahu.

Citron je vůbec všestranný pomocník v domácnosti. Vyčistíte s ním měděné nádobí, pozlacené šperky, stříbro, skvrny od borůvek, červeného vína nebo čaje. Citron také udrží lednici bez pachů, a když ho na řezu posypete solí, můžete s ním vydrhnout celou koupelnu. Skvělý je také na čištění mikrovlnné trouby nebo sporáku.

Zapomenout nesmíme také na jeho hlavní schopnost, tedy na to, že je to skvělé dochucovadlo. Ať ho přidáte do čaje, salátu, omáčky nebo pomazánky, vždycky tím zajistíte svěžest a šmrnc! Citron je prostě nenahraditelný. Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová