Budějovický registr vozidel jede na padesát procent
K centrálnímu registru vozidel se dnes připojily všechny obce. Systém většinou funguje, problémy jsou ale v Pardubicích, kde se systém vůbec nepodařilo spustit.
Problémy hlásí i Ostrava a krátký výpadek zaznamenali dnes ráno také v Praze. V Českých Budějovicích systém funguje, práce s ním je ale pomalá.
„Systém se podařilo nahodit, v pořádku ale není, protože nás nechá dělat jen polovinu toho, co nám umožňoval starý systém,“ potvrdil problémy vedoucí oddělení evidence vozidel na českobudějovickém magistrátu Ladislav Hostěnský.
Místopředseda ČSSD Michal Hašek se domnívá, že ministr dopravy Pavel Dobeš ze strany LIDEM by měl ještě dnes kvůli přetrvávajícím potížím s novým registrem vozidel rezignovat nebo být premiérem odvolán. Hašek to dnes řekl novinářům. Uvedl, že potíže s registrem vozidel již připomínají nekonečnou brazilskou telenovelu.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Stanjura: Odklad v řádu měsíců by byl vážný problém. Harmonogram stavby bloků v Dukovanech je napjatý
-
Černý kouř nad Vatikánem. Kardinálové na konkláve napoprvé papeže nezvolili
-
Každej pořádnej prezident seděl, napsal starosta Novotný k rozhodnutí soudu o tříměsíčním vězení
-
Prokop o děravých datech: Chudý v Německu se má lépe než průměrně vydělávající slovenská domácnost