Bude ve Strakonicích obchvat?
Město Strakonice čeká již 40 let na obchvat severní části města. Situace je nyní taková, že si zdejší obyvatelé a řidiči jedoucí přes Strakonice budou muset na nový obchvat pravděpodobně ještě nějaký rok počkat. Projekt obchvatu totiž vypadl z plánu investic Ředitelství silnic a dálnic do roku 2010. Město ovšem začalo nedávno podnikat kroky k tomu, aby mohla stavba začít. Vykoupilo např. čtyři rodinné domy, které obchvatu stojí v cestě.
Ředitelství silnic a dálnic překvalifikovalo obchvat na silnici druhé třídy a nezařadilo projekt do plánu investic. Město Strakonice se přitom snaží o to, aby se obchvat, který spojí výpadovku na Klatovy s příjezdem od Prahy, budoval jako silnice první třídy.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Na farmě nechal utýrat krávy, přesto na ně podvodem žádal o dotace 15 milionů korun, píše státní zástupce
-
Nádrž před Lincolnovým památníkem ve Washingtonu má modré dno. Trump mluví o osobním vítězství
-
Nabitý soudní týden v kauze Dozimetr. Svědčit mají exředitel DPP, radní Scheinherr i muž přes ‚krypťáky‘
-
‚Je to historické vítězství,‘ řekl Pašinjan. Jeho strana by měla získat většinu v arménském parlamentu