Boubínské jezírko

23. červen 2011

Tentokrát vás vezmeme na výlet do míst, která jistě každý znáte minimálně ze školních lavic, ale už méně z vás tam opravdu bylo. Naše kroky dnes zamíří na Boubín.

Často si lidé pod tímto pojmem představí především Boubínský prales, ale Boubín jako takový je hora a se svými 1362 metry nad mořem je pátým nejvyšším vrcholem české části Šumavy.

Na samotný vrchol se nevydáme, protože to by byla cesta náročná, ale se podíváme do Boubínského pralesa a k Boubínskému jezírku. Právě tady se sešla Romana Kostohryzová s Pavlem Hubeným z Národního parku Šumava a její první otázkou bylo, jak je vlastně jezírko velké.

0:00
/
0:00

Od Boubínského jezírka je to do pralesa co by kamenem dohodil, sami jste slyšeli, že začíná hned nad jezírkem. A tak se přímo do jeho nitra vydáme hned v dalším díle Jihočeského cestování.


Zvětšit mapu

Cíl: Boubínské jezírko
Dostupnost: Boubínské jezírko je na počátku naučné stezky kolem jádra Boubínského pralesa, vede tu modré a zelené turistické značení, cca 10 km od Kubovy Hutě, 6,5 km od Horní Vltavice, 3,5 km od vlakové zastávky Zátoň (trasa Strakonice – Volary)
Otevřeno: celoročně
Vhodné pro: všechny věkové kategorie pohybově zdatné
Kontakt: http://www.boubinsky-prales.cz/boubinska-stezka.php

autor: Romana Kostohryzová
Spustit audio