Zahrádkář

26. srpen 2015

Zajímá vás, jak správně udržovat trávník? Jak pěstovat a tvarovat živý plot? Tápete, které že druhy rostlin a keřů se hodí do vaší zahrady?

Odpovědi na tyto i mnohé další otázky najdete v rozhlasovém Zahrádkáři, který pro vás připravuje Hanka Šoberová s odborníkem a zahradnickým publicistou Pavlem Chloubou. Nalaďte si ho každý týden v páteční Fontáně po 16. hodině.

Anglie, Skotsko, Francie, Rakousko, Holandsko - to jsou země proslulé specifickou zahradní architekturou. I my se tam vydáme se "zahradníkem na cesty". Putovat výjimečně nebudeme za pamětihodnostmi, ale pozveme vás do ojedinělých zahrad a parků. Odtud se ale vždy rychle a rádi vrátíme do Borovan, na malebnou zahradu Pavla Chlouby, kde většina dílů Zahrádkáře vzniká. Buďte při tom i vy!

Připravuje:
Hana Šoberová

Historie:
Pořad se vysílá od roku 2009.

Všechny díly zahrádkáře najdete na adrese rozhlas.cz/cb/zahradkar.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.