Z Budějovic do Pasova dojel nejrychleji slovenský cyklista

6. září 2004

Slovák Martin Riška se stal vítězem třídenního cyklistického závodu Budějovice - Linec - Pasov.

Jezdci stáje PSK Whirlpool stačilo v závěrečné, 120 kilometrů dlouhé etapě z Hellmondsödtu do německého Pasova dojet při hromadném spurtu na patnáctém místě. Třetí díl závodu vyhrál Rakušan Werner Riebenbauer, kterého bonifikace za vítězství vynesla na třetí místo za českého jezdce Jana Faltýnka.

Třetí v etapě skončil jiný český cyklista Petr Herman. Riškův týmový kolega Faltýnek finišoval čtvrtý a těsně mu unikla bonifikace za medailové umístění, kterou by mohl pozici slovenského soupeře ohrozit. Takto za ním v konečném pořadí zaostal o pět sekund. Český tým PSK Whirlpool vyhrál hodnocení družstev.

Výsledky - 3. etapa (120,1 km): 1. Riebenbauer 2:44:47, 2. Kaspret (oba Rak.), 3. Herman, 4. Faltýnek (oba ČR), 5. Marcato (It.), 6. Kerschbaum (Rak.), ...8. Moureček, 23. Jordán, 24. Vobora, 25. Boubal všichni stejný čas, 29. Fadrný (všichni ČR) -9.

Konečné pořadí: 1. Riška (SR) 10:05:58, 2. Faltýnek -5, 3. Riebenbauer, 4. H. Totschnig oba -9, 5. Eibegger -11, 6. Pichler (všichni Rak.) -14, ...11. Fadrný -1:23, 14. Herman -3:44, 16. Moureček, 17. Boubal oba -3:52.

autor: čro čb | zdroj: ČTK