Vozábal zajistil Dynamu 3 body

8. srpen 2005

Fotbalisté Českých Budějovic se v prvním kole druhé ligy notně nadřeli, než doma porazili Viktorii Žižkov.

Přestože dohrávali v deseti bez vyloučeného Homoláče, ve čtvrté minutě prodloužení rozhodl o jejich vítězství 2:1 Vozábal střelou z trestného kopu.

Na jihu Čech padaly branky až v závěru. Nejprve slavil úspěch narůstající tlak domácích, když si na Svobodovu ideální přihrávku naběhl z pravé strany Plocek a neomylně zavěsil. Grznár s Kalodem na druhé straně před pozorným Belicem ještě neuspěli, ale pak Novotný obloukem od rohového praporku přece jen poslal míč do sítě. Poslední slovo ale patřilo Budějovickým. "Ve druhé půli jsme měli jednoznačnou převahu, ale chyběl nám důraz v šestnáctce. Gól, který jsme dostali, se vidí jednou za dvacet let. Vozábal kopal standardku jinak, než jsme nacvičovali, naštěstí to vyšlo," řekl trenér vítězů František Cipro. "Ve druhé půli jsme začali hrát zbaběle a byli málo aktivní směrem dopředu," prohlásil kouč Pražanů Pavel Malura.

Výsledek:

Branky: 73. Plocek, 90.+4 Vozábal - 81. Novotný. Rozhodčí: Bouše. ŽK: Táborský, Plocek - Prášil, Eismann, Kalod, Görner, Procházka, Vizingr, Novotný. ČK: 89. Homoláč (Budějovice). Diváci: 2454.

Sestavy:

Budějovice: Belic - Pončák, Pivoňka, Homoláč, Leština (12. Kladrubský) - Plocek, Krejčík (57. Táborský), Vozábal, Belej - Svoboda, Smíšek (46. Gruber). Žižkov: Bartalský - Kaspřák, Vizingr, Procházka, Daněk - Prášil (70. Grznár), Pokorný, Görner, Eismann (70. Novotný) - Kučera (87. Brodský), Kalod.

autor: čro čb | zdroj: ČTK